Pohjoismaiden voittaja-2017 Helsinki 9.12.2017

Afterdawn Kamikaze ERI JUK1 -> POHJOISMAIDEN JUNIORIVOITTAJA-2017
Afterdawn Icepeak EH NUK4
Afterdawn Khalifa EH

Pk:
Afterdawn Hayabusa ERI SA PN1 CACIB ROP -> POHJOISMAIDEN VOITTAJA-2017

:)

Helsingin voittaja 8.12.2017

Afterdawn Khalifa EH JUK1

:)

Seinäjoki kv 28.10.2017

Afterdawn Kamikaze ERI SA PU1 SERTI VSP
Afterdawn Dragon ERI SA PU2 CACIB
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU4 VARACACIB
Afterdawn Kachinawea ERI JUK1
Afterdawn Ibera ERI SA
Afterdawn Destiny ERI SA
Afterdawn Black Pearl ERI AVK4

Afterdawn ROP kasvattaja!

PK:
Afterdawn Hayabusa ERI SA PN1 SERTI CACIB VSP
Afterdawn Karajishi ERI JUK1

:)

Tampere rn 16.9.2017

Afterdawn Kamikaze ERI SA PU1 ROP SERTI

:)

Äänekoski rn 16.9.2017

Afterdawn Gazardiel ERI SA PN1 VSP SERTI

Paljon onnea Janika, Jyri ja Brada!

:)

Isokyrö 12.9.2017 BH

Afterdawn Gorgoneion BH

Paljon onnea Kirsi ja Sokka!

:)

Nokia rn 19.8.2017

Lk sakut:
Afterdawn Kamikaze ERI SA PU1 VSP SERTI
Afterdawn Dragon ERI SA PU2
Afterdawn Gazardiel ERI SA PN3
Afterdawn Kazchinawea EVA (ontui kehässä)

Pk Sakut:
Afterdawn Hayabusa ERI SA PN1 ROP SERTI

Schipperke:
Pepe ERI SA PU1 ROP -> RYP2!!

:)

Saksanpaimenkoirien erikoisnäyttely Kurikka 13.8.2017

Lk urokset 9-12kk
Afterdawn Kamikaze L+1
Afterdawn Kashmir L+4

:)

Paimio 3.8.2017 SM opaskoe

Afterdawn Calypso 4 sija. PAOP3 234p.

:)

Ylivieska kv 8.7.2017

Spk lk:
Afterdawn Interceptor ERI JUK1
Afterdawn Ibera EH NUK1
Afterdawn Gazardiel ERI AVK4
Afterdawn Irwin H

Spk pk:
Afterdawn Hayabusa ERI NUK1

Schipperke:
Pepe ERI SA PU1 ROP CACIB RYP4!!

:)

Rovaniemi kv 24.6.2017
Spk lk:
Afterdawn Gazardiel ERI AVK4

Spk pk:
Afterdawn Huracan ERI SA PU1 SERTI CACIB ROP

Schipperke:
Pepe ERI SA PU1 ROP CACIB -> C.I.B!!

Csv:
Taabernakkelin Orion ERI SA PU1 ROP CACIB

:)

Pietarsaari rn 11.6.2017
Lk:
Afterdawn Black Pearl ERI AVK2
Afterdawn Destiny ERI AVK3
Afterdawn Gazardiel ERI AVK4

Pk:
Afterdawn Hayabusa ERI SA PN1 SERTI ROP

:)

Spl Päänäyttely 9.6.2017

Afterdawn Karnak 6-9kk L2
Afterdawn Khalifa 6-9kk L7

:)

Rauma kr 28.5.2015
Lk:
Afterdawn Gazardiel ERI NUK1 SA PN2 VARASERTI
Afterdawn By My Side ERI AVK3
Afterdawn Ibera EH JUK1
Afterdawn Faraoh EH AVK1

Afterdawn ROP-kasvattaja

Pk:
Afterdawn Hayabusa ERI NUK1 SA PN1 SERTI ROP

:)

Liettua Kaunas 1.2.2017
Schipperke :
Pepe ERI SA PU1 SERTI CACIB ROP

:)

Liettua Kaunas 31.1.2017
Schipperke:
Pepe ERI SA PU1 SERTI CACIB ROP-> LT ja BALT MVA

:)

Lahti rn 14.1.2017
Afterdawn Icepeak ERI JUK1

Pk:
Afterdawn Hayabusa ERI SA PN3

:)

Kajaani 14.1.2017
Afterdawn Gorgoneion ERI SA PN1 VSP SERTI CACIB

:)

Helsinki 11.12.2016
Afterdawn Gorgoneion ERI SA PN4 VARASERTI -> JV-16

:)

Helsinki 10.12.2016
Afterdawn Icepeak EH JUK2
Afterdawn Gazardiel EH JUK2

Pk:
Afterdawn Hayabusa ERI SA PN4 SA VARASERTI ->HeJW-16
Afterdawn Gorgoneion ERI SA

Schipperke:
Pepe EH

:)

Jyväskylä 13.11.2016
Afterdawn Gazardiel ERI JUK2

Pk:
Afterdawn Gorgoneion ERI SA PN1 VSP SERTI

:)

Jyväskylä 12.11.2016
Afterdawn Gazardiel ERI JUK2

Pk:
Afterdawn Hayabusa ERI SA PN2 VARASERTI
Afterdawn Gorgoneion ERI SA PN4

Schipperke:
Pepe ERI SA PU3 VARACACIB

:)

Seinäjoki 22.10.2016
Afterdawn Gorgoneion EH

Schipperke
Pepe ERI VAK2

:)

Mustasaari 1.10.2016 BH

Afterdawn Firebird BH

Paljon onnea Jenni, Tiia ja Jara!

:)

Kokkola 21.8.2016
AD Black Pearl ERI AVK3
Afterdawn Gazardiel EH JUK3
Afterdawn By My Side EH

Pk:
Afterdawn Genuine Design ERI JUK1
Afterdawn Gorgoneion ERI JUK1
Afterdawn Hayabusa EH JUK2

Schipperke:
Pikkuhäjyn Olipa Kerran ERI AVK2

:)

Luumäen pentunäyttely 7.8.2016

AD Icepeak KP ROP-PENTU-> RYP4
AD Illumination KP VSP-PENTU

:)

Nokia 6.8.2016

AD Black Pearl EH AVK2

Pk:
AD Hayabusa ERI JUK1
AD Gorgoneion EH JUK2

Schipperke:
Pepe ERI SA PU2 VARASERTI

:)

Viro, Pärnu 10.7.2016

AD Destiny ERI SA PN3 SERTI VARACACIB

Schipperke:
Pepe ERI SA CACIB ROP
Pikkuhäjyn Olipa Kerran ERI SA SERTI CACIB ROP

:)

Viro, Pärnu 9.7.2016

Schipperke:
Pepe ERI SA SERTI CACIB ROP -> EE MVA FI MVA LV MVA!!!
Pikkuhäjyn Olipa Kerran EH

:)

Kokkola Kv 9.7.2016

AD Gazardiel ERI SA PN2 VARASERTI
PK:
AD Hayabusa ERI SA SERTI ROP

:)

Viro, Pärnu 8.7.2016

AD Destiny ERI SA SERTI ROP

Schipperke:
Pepe ERI SA SERTI ROP
Pikkuhäjyn Olipa Kerran EH

:)

Tuuri kr 12.6.2016

AD Gazardiel ERI JUK1
AD Firebird ERI JUK2
AD By My Side ERI AVK2
AD Firestar H
AD Faraoh EVA

PK:

AD Hayabusa KP ROP-PENTU
AD Gorgoneion ERI SA SERTI ROP

Onnea Elina ja Hilla sekä Kirsi ja Sokka!

CSV:
Taabernakkelin Orion ERI SA ROP
Taabernakkelin Primrose ERI SA SERTI VSP->FI MVA!

:)

Latvia Riiga 11.6.2016

Schipperke:

Pepe PU1 SERTI CACIB ROP-> LVV-16!
Sekä RYP3!!!

:)

SPL-päänäyttely Hyvinkää 10.6.2016

AD Gorgoneion L+1!!!

Paljon onnea Kirsi ja Sokka!!


:)

Posio rn 8.5.2016

AD Huracan KP ROP-PENTU

:)

Tampere 1.5.2016

AD Faraoh EH JUK2
AD Hayabusa KP ROP-PENTU
AD Gorgoneion ERI SA PN2 SERTI

Schipperke:
Pepe ERI SA PU5 SERTI

:)

Tallinna Winner 17.4.2016

AD Gorgoneion ERI SA
AD Genuine Design EH

Schipperke:
Pepe ERI SA PU2 SERTI VARACACIB

:)

Vaasa kv 16.4.2016

AD Gazardiel ERI JUK1
AD Destiny EH AVK3

Csv:
Taabernakkelin Orion
ERI SA PU1 ROP CACIB SERTI--> FI MVA

:)

Latvia Riiga 19.3.2016

Karhukaarteen Aika Ehta ROP->Latvian ja Baltian muotovalio
Sekä RYP1!!!

Karhukaarteen Aika Ehta

:)

Seinäjoki rn 19.3.2016
AD Destiny ERI SA PN2 SERTI
AD Gazardiel ERI SA PN3 VARASERTI
AD Firestar EH JUK4
AD Fortuna EH
AD Firebird EH
AD Fuerte H

Kennel Afterdawn ROP-kasvattaja sekä BIS kasvattaja 3!!!!

Kennel Afterdawn


Schipperke:
Pepe ERI SA PU2 SERTI

Csv:
Taabernakkelin Orion EH AVK1

:)

Jyväskylä pentunäyttely 12.3.2016
AD Hayabusa PEK1 KP ROP-pentu

:)

Voittaja Puppy Show 6.12.2015
Pitkäkarvaiset:
AD Gorgoneion PEK1 KP ROP-pentu

Paljon onnea Kirsi ja Sokka!!

:)

Helsinki Winner Puppy Show 5.12.2015
Pitkäkarvaiset:
AD Gorgoneion PEK1 KP ROP-pentu

Paljon onnea Kirsi ja Sokka!

:)

Helsinki Winner 5.12.2015
AD Firestar JUN H

:)

Jyväskylä kv 21.11.2015
Csv:
Taabernakkelin Orion ERI AVK1

:)

Seinäjoki kv 24.10.2015
AD Dragon ERI SA PU1 SERTI CACIB ROP
KK Aika Ehta ERI SA PU2 VARACACIB
AD Firebird ERI SA PN3
AD Black Pearl ERI SA PN4 CACIB
AD Fortuna ERI JUK3
AD Firestar EH JUK4
AD By My Side EH
AD Faraoh EVA
Afterdawn ROP-kasvattaja!

Kasvattajaluokan arvostelu:

Nice Group at four uality animals. All have nice heads good bodies & good movement.

:)

Viro, Tallinna 23.8.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU1 CACIB ROP -> Baltian Voittaja-2015!

:)

Turku 8.8.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA ROP

:)

Nokia rn 8.8.2014
Afterdawn Faraoh PEK1
Afterdawn Fortuna PEK2
Afterdawn Dragon EH NUK2
Afterdawn By My Side EH AVK1

Csv:
Taabernakkelin Primrose ERI SA ROP SERTI

:)

Mikkeli 25.7.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA ROP CACIB

:)

Ylivieska 18.7.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA ROP CACIB
Afterdawn Black Pearl ERI SA PN2 SERTI

:)

Oulu kv 11-12.7.2015
Lauantai:
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU2 VARACACIB
Sunnuntai:
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU2 VARACACIB

:)

Rovaniemi kv 21.6.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI VAK2
Csv:
Taabernakkelin Orion ERI SA PU1 SERTI CACIB ROP

:)

Tuuri kr 14.6.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU1 ROP
Afterdawn Dragon ERI SA PU2 SERTI
Afterdawn Black Pearl ERI SA PN1 VSP SERTI
Afterdawn Destiny ERI SA PN3
Afterdawn By My Side ERI AVK4
Afterdawn Carbonfiber EH NUK2

Afterdawn ROP-kasvattaja!

Kasvattajaluokan arvostelu:
Kaunis tasalaatuinen ryhmä kahdesta eri yhdistelmästä.
Hyvärakenteisia kaunispäisiä koiria. Hyvät kulmaukset ja
liikkeet. Hyvät tasapainoiset luonteet.
Hyvää kasvatustyötä josta parhaat  onnittelut.


:)

Keuruu 24.5.2015
AD By My Side ERI AVK1
Csv:
Taabernakkelin Primrose ERI SA PN1 SERTI ROP

:)

Hamina 24.5.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU1 VSP CACIB

:)

Helsinki 23.5.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU2 

:)

Rauma kr 17.5.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU1 ROP
Afterdawn Destiny ERI SA PN2 VARASERTI

:)

Tallinnan voittaja 12.4.2015
Karhukaarteen Aika Ehta PU3 CACIB

:)

Vaasa kv 11.4.2015
Afterdawn Destiny ERI SA PN1 SERTI CACIB ROP
Afterdawn Dragon ERI SA PU1 SERTI CACIB VSP

:)

Ruotsin voittaja 5.4.2015
Karhukaarteen Aika Ehta PU2 VARA-CACIB

:)

Turku 28.3.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU1 CACIB VSP

:)

Lahti 22.3.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU3

:)

Liettua, Vilna 7-8.3.2015
Lauantai: Afterdawn Destiny ERI JUK1 JUN-SERTI ROP-JUNIORI-> LIETTUAN JUNIORI VOITTAJA 2015!
Sunnuntai: Afterdawn Destiny ERI JUK2

:)

Turku 21.1.2015
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU1 CACIB ROP->RYP-4!

:)

Kajaani 11.1.2015
Afterdawn Destiny ERI
Csv:
Taabernakkelin Orion ERI SA PU1 SERTI VSP Royal canin junior

:)

Helsinki 7.12.2014
Afterdawn Destiny ERI JUK4
Csv:
Taabernakkelin Orion ERI JUK1 -> Juniori voittaja -14

:)

Seinäjoki kr 25.10.2014
Afterdawn Destiny ERI JUK2
Schipperke:
Pikkuhäjyn Olipa Kerran EH JUK1

:)

Tampere rn 20.9.2014
Karhukaarteen Aika Ehta ERI SA PU1 ROP
Afterdawn Destiny ERI SA PN1 SERTI VSP
csv:
Taabernakkelin Orion ERI SA PU1 SERTI ROP

:)

Nokia rn 23.8.2014
AD Black Pearl ERI NUK1 SA PN1 SERTI VSP
csv:
Taabernakkelin Orion ERI JUK1 SA PU1 SERTI VSP

:)

Kurikka spl-näyttely 16.8.2014
Nartut 18-24kk Afterdawn Black Pearl SG10

:)

Helsinki WDS 10.8.2014
AD Dragon JUN EH
AD Black Pearl ERI NUK4

:)

Kokkola kv 12.7.2014
AD Black Pearl ERI NUK2
AD Dragon H

:)

Muurame SPL-päänäyttely pentukatselmus 13.6.2014
Urokset 6-9kk AD Dragon L1
Urokset 9-12kk AD Carbonfiber L1

:)

Tuuri kr 25.5.2014
AD Black Pearl EH NUK3
Schipperke:
Pikkuhäjyn Olipa Kerran ERI SA PN1 SERTI VSP

:)

Tampere kv 4.5.2014
Schipperke:
Pikkuhäjyn Olipa Kerran ERI JUK2
Afterdawn Caramia JUN T

:)

Vaasa kv 26.4.2014
AD Black Pearl ERI SA PN2 VACACIB VASERT
Schipperke:
Pikkuhäjyn Olipa Kerran JUN H

:)

Seinäjoki ryhmänäyttely 9.3.2013
Svarzekoks Karna ERI

:)

Jyväskylä KV 22.2.2014
-AD Carbonfiber VSP Pentu ja KP
Onnea hurjasti Elena ja Urho

:)

Seinäjoki KV 19.10.2013
- Svarzekoks Karna EH

:)

Tampere ryhmänäyttely 31.8.2013
- Afterdawn Black Pearl ERI SA JUK1 PN4
- Afterdawn By my side ERI SA JUK2

:)

Ylivieska KV 21.7.2013
- Bar-Waxan Maybee ERI SA AVK1 PN2 SERT ja CACIB
- Wild Dream's Next to you ERI AVK3

:)

Tornio KV 20.7.2013
- Wild Dream's Next to you ERI AVK1
- Bar-Waxan Maybee EH AVK3

:)

Tuuri Miljoonakoira 9.6.2013
- Bar-Waxan Maybee ERI SA AVK2 PN4
- Wild Dream's Next to you ERI AVK2
- Afterdawn By my side EH JUK2
- Facebear Sabrina H

:)

Vaasa KV 13.4.2013
- Svarzekoks Karna ERI SA AVK3
- Wild Dream's Next to you ERI AVK3


:)

Helsinki Winner 8.12.2012
- Bar-Waxan Escada EH JUK4
- Wild Dream's Next to you H

:)

Seinäjoki KV 27.10.2012
- Wild Dream's Next to you ERI NUK2

:)

Kurikka SPL-erikoisnäyttely 11.8 pentukatselmus
- WW Yangoviper's Pie in the sky L+3
- Afterdawn Armageddon L1

:)

Kuopio SAWO-Show 4.8.2012
- Bar-Waxan Maybee ROP + SERTI ja CACIB
- Wild Dream's Next to you VSP + SERTI

:)

Kuopio SAWO-Show 3.8.2012
- Bar-Waxan Maybee ERI SA PN2 + VARASERTI ja VARACACIB
- Wild Dream's Next to you EH JUK2

:)


Kokkola KV 7.7.2012

- Wild Dream's Next to you ROP + SERTI
- Bar-Waxan Maybee VSP + SERTI ja CACIB

:)